Skip to main content
Aktualności

SZKOLENIE ONLINE: UFI i zgłaszanie informacji o mieszaninie niebezpiecznej do krajowych centrów toksykologicznych (PCN)

By 10 lipca, 202417 lipca, 2024No Comments

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu UFI i zgłaszanie informacji o mieszaninie niebezpiecznej do krajowych centrów toksykologicznych (PCN), które dostarczy Państwu niezbędnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności w zakresie nowych obowiązków wynikających z rozporządzenia CLP.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2024 roku mieszaniny stwarzające zagrożenie przeznaczone do użytku przemysłowego obowiązkowo muszą być już zgłaszane do krajowych centrów toksykologicznych zgodnie z załącznikiem VIII rozporządzenia CLP.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?

  1. Zrozumienie przepisów: Szkolenie dokładnie omówi najnowsze wymagania dotyczące zgłaszania mieszanin niebezpiecznych do krajowych centrów toksykologicznych. Zyskają Państwo pewność, że spełniają Państwo obowiązujące przepisy.
  2. Kody UFI oraz informacje potrzebne do zgłoszenia PCN: Nauczymy Państwa, jak generować i stosować kody UFI, które są kluczowe dla identyfikacji i zarządzania produktami niebezpiecznymi na rynku europejskim. Zrozumienie zasad etykietowania oraz współpracy z podwykonawcami i markami własnymi pozwoli na usprawnienie procesów produkcyjnych. Do wykonania zgłoszenia potrzebujemy informacji na temat receptury produktu, podstawowych parametrów fiz.-chem, informacji o opakowaniu, zastosowaniu i danych toksykologicznych. Nie wystarczą dane z karty charakterystyki.
  3. Bezpieczeństwo i poufność danych: Dowiedzą się Państwo, jakie dane są wymagane do zgłoszenia i jak zapewnić ich poufność oraz bezpieczeństwo. Przedstawimy także procedury zgłaszania mieszanin zgodnie z załącznikiem VIII do rozporządzenia CLP.
  4. Aktualizacja zgłoszeń: Szkolenie wskaże także jak radzić sobie ze zmianami w formulacjach produktów i jak aktualizować zgłoszenia, aby były one zgodne z najnowszymi wymaganiami. Dzięki temu Państwa firma będzie zawsze na bieżąco z obowiązującymi regulacjami.
  5. Praktyczne wskazówki i dyskusje: Będą mieli Państwo okazję uczestniczyć w dyskusjach z ekspertem oraz innymi uczestnikami szkolenia, co pozwoli na wymianę doświadczeń i uzyskanie cennych wskazówek dotyczących codziennej praktyki zawodowej.
  6. Przygotowanie do przyszłych zmian: Szkolenie pozwoli Państwu przygotować się na nadchodzące zmiany prawne, które wejdą w życie z końcem okresu przejściowego. Dzięki temu unikną Państwo potencjalnych problemów i kar związanych z niezgodnością. Koniec okresu przejściowego to 31 grudnia 2024 r. wiec już dziś warto sprawdzić jakie dane będą Państwu potrzebne do realizacji powyższych wymagań!

Nie przegapcie Państwo tej unikalnej okazji, aby zdobyć kompleksową wiedzę na temat zgłaszania mieszanin niebezpiecznych oraz właściwego stosowania kodów UFI.

Sprawdź szkolenie>>>