Skip to main content
Aktualności

SZKOLENIE ONLINE: Karta charakterystyki zgodnie z rozporządzeniem 2020/878/UE

By 27 lutego, 2023No Comments

Karta charakterystyki to zbiór informacji o niebezpiecznych właściwościach substancji lub mieszaniny oraz zasadach i zaleceniach ich bezpiecznego stosowania. Jest przeznaczona przede wszystkim dla użytkowników prowadzących działalność zawodową w celu umożliwienia im podjęcia w miejscu pracy środków niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia człowieka i środowiska.

Niedopuszczalne jest stosowanie w działalności zawodowej substancji niebezpiecznych i mieszanin niebezpiecznych bez posiadania karty charakterystyki.

UWAGA! Przypominamy, że od 1 stycznia 2023 r. wszystkie karty charakterystyki powinny być zgodne z rozporządzaniem 878/2020/EU z dnia 18 czerwca 2020 r. zmieniającym załącznik II do rozporządzenia REACH dotyczący karty charakterystyki. Rozporządzenie wprowadza zmiany m.in. w szablonie karty charakterystyki w sekcji 9, 11, 12 i 14, nakazuje uwzględnianie informacji o nanopostaciach substancji oraz substancjach zaburzających działanie gospodarki hormonalnej.

Przy okazji aktualizacji warto zwrócić uwagę także na jakość danych zawartych w kartach charakterystyki, gdyż zgodnie z zapowiedziami Forum egzekwowania przepisów w 2023 r. przedsiębiorców czekają kontrole jakości informacji w kartach charakterystyki.

Po więcej informacji zapraszamy na szkolenie Karta charakterystyki zgodnie z rozporządzeniem 2020/878/UE

Sprawdź kalendarz szkoleń>>>